Ashton Kutcher chciał oddać serce bratu
Strona Główna > Ashton Kutcher chciał oddać serce bratu, który cierpi na nieuleczalną chorobę

Ashton Kutcher chciał oddać serce bratu, który cierpi na nieuleczalną chorobę

Ashton Kutcher rzadko wspomina o swoim bracie bliźniaku. Ich stosunki nie zawsze były idealne. Niemniej jednak, aktor zawsze był szczery na temat poważnej choroby, z którą zmaga się jego brat. Kilka lat temu, gwiazdor rozważał nawet oddanie mu swojego serca.

Ashton Kutcher chciał oddać serce bratu

Młodszy brat Ashtona Kutchera przyszedł na świat zaledwie pięć minut po urodzeniu gwiazdy filmowej. Niestety, okazało się, że chłopiec cierpi na nieuleczalną chorobę. Kutcher wielokrotnie mówił o stanie zdrowia swojego brata, choć na początku nie był z nim w dobrych stosunkach. Ostatnio jednak pojawił się z nim w jednym wywiadzie, co pokazuje, że ich relacja znacznie się poprawiła.

Prawie umarłem podczas narodzin. Prawie umarłem z powodu kardiomiopatii. A jednak wciąż tu jestem.

– podsumował brat Ashtona Kutchera.

U Michaela zdiagnozowano porażenie mózgowe już niedługo po urodzeniu, co wpłynęło na jego motorykę, wygląd, słuch oraz sposób komunikacji. Choroba była również powodem prześladowań, których doświadczał w szkole. Na szczęście mógł zawsze liczyć na wsparcie swojego starszego brata, Ashtona, który pomagał mu, jak tylko mógł. Gdy chłopak zachorował na ostrą kardiomiopatię, a jego serce było czterokrotnie większe, niż powinno, aktor rozważał nawet przeszczepienie mu swojego własnego serca.

Ashton Kutcher traci słuch i problemy ze wzrokiem

Ashton Kutcher przyznał, że ma duże problemy ze słuchem z powodu rzadkiej choroby, którą zdiagnozowano u niego jakiś czas temu. Choroba ta jest jednym z wielu powikłań, które dotknęły aktora. Kutcher wyznał, że nie wie, czy kiedykolwiek będzie miał tak dobry słuch i wzrok, jak kiedyś, ale cieszy się, że w ogóle żyje.

Aktor opowiedział o swojej chorobie po raz pierwszy w programie „Running Wild with Bear Grylls: The Challenge” na antenie National Geographic. Ashton cierpi na rzadką odmianę układowego zapalenia naczyń. Choroba ta jest związana z procesem zapalnym naczyń krwionośnych, może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak zaburzenia zakrzepowo-zatorowe, niedokrwienie tkanek i ich martwica, a nawet krwotoki i udary.

Choroba spowodowała, że aktor był uzależniony od pomocy bliskich osób, ponieważ uniemożliwiała mu normalne funkcjonowanie.

Polecamy również: