Tomasz Jacyków dworuje z koronacji. "Poważny kabaret"
Strona Główna > Tomasz Jacyków dworuje z koronacji. „Poważny kabaret”

Tomasz Jacyków dworuje z koronacji. „Poważny kabaret”

Tomasz Jacyków był gościem specjalnego programu Radia Złote Przeboje poświęconego koronacji Karola III. W rozmowie z Marzeną Rogalską skomentował stroje obecnych na wydarzeniu. Wyraził też dosadną opinię na temat doniosłej uroczystości.

Tomasz Jacyków bez zahamowań skomentował koronację Karola III. W rozmowie z Marzeną Rogalską na antenie Radia Złote Przeboje odniósł się do wydarzeń w Londynie. Oprócz komentarza na temat strojów zgromadzonych w Opactwie Westminsterskim, projektant opowiedział, co myśli o bogatej koronacji.

Zobacz także: Kev Fox napisał list do Karola III. Oto, co odpowiedział król

Tomasz Jacyków o koronacji Karola III

Polski krytyk mody i projektant wystąpił w programie specjalnym na antenie Radia Złote Przeboje. W rozmowie z Marzeną Rogalską w swoim stylu skomentował koronację Karola III.

Ocenę zaczął od bogato zdobionych i oficjalnych strojów obecnych na uroczystościach. – Zobaczcie, jak ci ludzie są posunięci w latach, w tej odzieży godnej – zaznaczył gość Radia Złote Przeboje.

Myślę, że w ogóle taka impreza jak koronacja wymaga bardzo dużo zmiennych. Chodzi o to, że te ubrania są pełne symboli, o których ja szczegółowo nie mam pojęcia, natomiast jest tak, że te ubrania coś symbolizują. To są konkretne hafty. (…) Tym ubraniem nie można nikogo dotknąć, te ubrania muszą być bardzo apolityczne. Są też ciężkie, niewygodne – zwrócił uwagę Tomasz Jacyków.

Zobacz także: Incydent przed koronacją Karola III. Policja aresztowała demonstrantów

Krytyk zwrócił również uwagę, że obecnie medialne wydarzenia wyznaczają kolejne eventy, podczas których królują zupełnie inne stylizacje. Tomasz Jacyków wspomniał m.in. o Oscarach, a następnie o MET Gali. Teraz przyszedł czas na koronację.

Nagle jesteśmy w bastionie klasyki, wręcz skostniałej i tutaj te ubrania są zupełnie inne. Całe pokolenia dziewcząt i chłopców wychowywało się w przeświadczeniu, że chłopiec ma szable, a dziewczynka suknię.

Projektant ocenia szaty Karola III

Gość programu specjalnego Radia Złote Przeboje ocenił również szaty, które Karol III miał na sobie podczas włożenia na głowę korony. Zdobiony złotem strój Tomasz Jacyków nazwał… kaftanem.

Dostaliśmy się za kotarę, za parawan, gdzie Karol III został namaszczony. Był w białej koszuli, dobrze skrojonej. Potem nałożono na niego kaftan, kremowy i na to założyli mu złote płaszczysko. To nie są jaja, to są 24 karaty – powiedział.

Zobacz także: Quiz: Poprzednicy i następcy króla Karola III. 5/10 to wyzwanie!

Jacyków o koronacji: „Bardzo poważny kabaret”

Ekspert ocenił również wydarzenie, które spotyka się z licznymi sprzeciwami Brytyjczyków i osób na całym świecie. Nazwał koronację Karola III „poważnym kabaretem”.

To jest bardzo poważny kabaret, który ogląda cały świat i myśli sobie „XXI wiek…”. Świat jest pochłonięty wojnami, mamy kryzys klimatyczny i nagle mamy tutaj kabaret, jakaś grupa ludzi, która jest w klejnotach. Siedzą sobie, nudzą się jak mopsy.

Marzena Rogalska również wyraziła swoje zdanie. – Ja tu będę głosem rozsądku – podkreśliła. Prezenterka Radia Złote Przeboje zauważyła, że jest to donośne wydarzenie ważne dla wielu tysięcy osób.

To jest coś niesamowitego, bo to jest ja uważam taki pomost miedzy dawnymi czasami, wiekami, a współczesnością. Jednak ludzie prą do tego Londynu i to jest dla mnie pełne podziwu. (…) Jedyna taka monarchia na świecie, monarchia brytyjska.

Zobacz także: Kuriozalne ceny w Londynie! Tyle zarobią puby na koronacji Karola III

Strój królowej Kamili oczami stylisty

Kostiumograf i stylista ocenił także strój małżonki Karola III, Kamili. Nie miał litości dla kobiety, która również została ukoronowana. – Kamila wygląda trochę jakby się zbiegła w praniu – zaczął.

Nie mogę zrozumieć, dlaczego ma taki rękaw krótki. Nie ma specjalnie biżuterii na nadgarstkach i jest to wrażenie za krótkich rękawów. Ona też ma złotem haftowaną tę suknię, pewnie ją drapie, chyba, że ma halkę pod spodem. (…) [Korona – red.] to jest wyjątkowo nie twarzowe nakrycie głowy, no jak w garnku. Weszła jej [Kamili -red.] na oczy, poprawia, poprawia. Korona jej na rzęsy weszła. Co za numer! – podsumował Tomasz Jacyków.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *