Wiadomo, co dolega Jerzemu Stuhrowi. Walczy z rakiem krtani
Strona Główna > Wiadomo, co dolega Jerzemu Stuhrowi. Walczy z rakiem krtani

Wiadomo, co dolega Jerzemu Stuhrowi. Walczy z rakiem krtani

Jerzy Stuhr trafił na OIOM. O złym stanie zdrowia poinformował w jednym z wywiadów jego syn, Maciej Stuhr. Wiadomo, co dolega aktorowi. Jerzy Stuhr musiał przejść operację z powodu raka krtani.

Jerzy Stuhr trafił do szpitala. Przebywa na oddziale intensywnej terapii w jednej z klinik w Zakopanem, jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”. Wieści o złym stanie zdrowia przekazał syn aktora, Maciej Stuhr. W wywiadzie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim wyznał, że jego tata nie czuje się najlepiej.

Tata jest na OIOM-ie i niczym nie dojeżdża [do pracy – red.]. Wózkiem inwalidzkim czasem jedzie sobie na spacer – powiedział Maciej Stuhr.

Zobacz także: Jerzy Stuhr w bardzo złym stanie. „Tata jest na OIOM-ie”

Jerzy Stuhr przeszedł operację

Wieść o stanie zdrowia aktora wstrząsnęła jego fanami. Wielu życzyło mu powrotu do zdrowia. Okazuje się, że stan Stuhra jest naprawdę poważny. Jak ustaliła „Gazeta Wyborcza”, czeka go długa rekonwalescencja. Przeszedł operację raka krtani, który zaatakował organizm gwiazdora kolejny raz.

Nowotwór wrócił. Rak krtani pojawił się w prawie tym samym miejscu co poprzednim razem. Znów była konieczna operacja. Po raz drugi aktor wybrał klinikę w Zakopanem – przekazała osoba z otoczenia aktora.

Zobacz także: Wiśniewski po raz szósty został ojcem. Zdradził oryginalne imię syna

Operacja miała miejsce około trzech tygodni temu. Mimo to, organizm aktora wciąż jest osłabiony. Jerzy Stuhr wciąż przebywa na OIOM-ie. Na szczęście zmiana została usunięta w całości. Rak krtani doskwiera aktorowi od lat. Pierwszy raz zdiagnozowano go w 2011 roku. Kilka lat temu przeszedł również udar.

Jak mówił w wywiadzie dla „Wprost” w 2020 roku, bardzo boi się „niedołęstwa”. – Im dalej, tym bardziej tracę sprawność. I wiem, że za chwilę nie będę chciał już wrócić na scenę. Nawet na planie filmowym to już odnotowuję, szczególnie w długich ujęciach, tu się cuknę, tam zapomnę, jest mi coraz trudniej – wyznał przed laty Jerzy Stuhr.

Zobacz także: To naprawdę Krzysztof Ibisz! Nie uwierzycie. Salwa śmiechu i oklaski

Role Jerzego Stuhra

Jerzy Stuhr w kwietniu skończył 76 lat. Jest jednym z najsłynniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Grał w takich filmach jak „Seksmisja” (1983), „Kingsajz” (1987), „Kiler” (1997), „Persona non grata” (2005) czy „Sonata” (2021). Udzielał też głosu wielu postaciom animowanym. Najsłynniejszą jest rola Osła w „Shreku”.

Może cię zainteresować:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *