Wszyscy znamy ten hit! Napisał go Piotr Kupicha
Strona Główna > Wszyscy znamy ten hit! Mało kto pamięta, że napisał go Piotr Kupicha

Wszyscy znamy ten hit! Mało kto pamięta, że napisał go Piotr Kupicha

Piotr Kupicha jest autorem wielu hitów z grupą Feel, która powstała w 2005 r. Nie wszyscy wiedzą, że napisał też pewien kawałek, szalejący w rozgłośniach latem 2000 r. Teraz lider grupy Feel przypomniał fanom swój pierwszy przebój, gdy “wyglądał jeszcze jak Nick z Backstreet Boys”.

Któż z nas nie zna takich utworów jak “A gdy jest już ciemno”, „Jak anioła głos”, „No pokaż na co cię stać”, „Swoje szczęście znam” czy “Pokonaj Siebie”? Są to piosenki katowickiej rockowej grupy Feel (ostatnia z nich z gościnnym udziałem Iwony Węgrowskiej).

Zobacz także: Doda szczerze o pieniądzach. Wyznała, co ją brzydzi

44-letni lider zespołu Piotr Kupicha jest nie tylko wokalistą i gitarzystą, ale również kompozytorem i autorem tekstów. Ma więc na swoim koncie wiele piosenek, które pokochali Polacy.

Kariera lidera Feel

Feel zaskarbił sobie sympatię słuchaczy dzięki chwytliwym tekstom, mieszance popu z mocnym rockowym pazurem, a także dzięki bardzo zadziornemu głosowi Kupichy. W ciągu dotychczasowych 18 lat działalności nagrali cztery płyty. I zyskali ogromną popularność w całym kraju.

Choć Feel gra od 2005 r., to sam Piotr Kupicha swoje pierwsze kroki w branży muzycznej stawiał pięć lat wcześniej. I to z dość spektakularnym skutkiem.

Między 2000 a 2004 r. przewodził oryginalnemu składowi innej pop-rockowej kapeli: SAMI (Spontaniczny Atak Muzycznej Intuicji). Na samym początku XXI w. wykreowała ona hit “Lato 2000”. Dostała też Superjedynkę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu za debiut roku.

Zobacz także: Potrzebujecie rekomendacji muzycznych? Podrzuci je Barack Obama! 

Zaskakujący pierwszy hit Piotra Kupichy 

Nawet jeżeli sam tytuł (skądinąd wymowny) “Lato 2000” nic nie mówi, to już słowaSłońce świeci nad nami, ogrzewa nasze nagie ciała promieniami” swego czasu śpiewali wszyscy. O ironio! Obecnie mało kto ma świadomość, że napisał je Piotr Kupicha.

Teraz muzyk postanowił uświadomić to niektórym fanom. Udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, w którym przypomina pierwszy przebój swojego autorstwa. Fragment teledysku opatrzył podpisem: “Moja pierwsza piosenka, którą napisałem”.

Kto z Was pamięta tego hiciora? Na wokalu Norbert, a ja w tej żółtej bluzie. Najmłodszy w bandzie – był power… Bo Stefan może, a ja nie – napisane jeszcze w moim pokoju w domu rodzinnym (w przerwach od muzy grałem w Colina MCRae – za pierwsza kasę z ZAiKS-u kupiłem sobie kierownice do PCta) – napisał na Facebooku.  

Niektórzy nadal mogli mieć problemy z rozpoznaniem w klipie wówczas zaledwie 21-letniego Kupichy. Stąd wokalista doprecyzował, że “występuje w żółtej bluzie z przedziałkiem na Nicka z Backstreet Boys”.