"Harry Potter" powraca! Znamy szczegóły ekranizacji słynnej sagi
Strona Główna > „Harry Potter” powraca! Znamy szczegóły ekranizacji słynnej sagi

„Harry Potter” powraca! Znamy szczegóły ekranizacji słynnej sagi

To już oficjalne. Powstanie pierwszy serial o przygodach Harry’ego Pottera, który wyprodukuje HBO Max. Co wiemy o nowej produkcji?

Na tę informację czekali wszyscy miłośnicy sagi o czarodzieju. Znana platforma streamingowa HBO Max potwierdziła, że powstanie pierwszy serial o Harrym Potterze. W głównych rolach nie zobaczymy jednak znanych nam nazwisk z filmowych ekranizacji. Do nowej produkcji zostaną zaangażowani nowi aktorzy, którzy wcielą się w postacie wymyślone przez J.K. Rowling.

Harry Potter tym razem na małym ekranie

Serial o Harrym Potterze będzie odzwierciedleniem książki i nie będzie w nim nawiązań do słynnej serii filmów, w których główne role zagrali: Daniel Radcliffe, Emma Watson oraz Rupert Grint. Nadawca ma w planach emisję czarodziejskiej sagi przez ponad dekadę. Tak o serialu wypowiedział się Casey Bloys, który zajmuje się contentem w HBO Max:

Cieszymy się, że możemy dać widzom okazję do odkrycia Hogwartu w zupełnie nowy sposób. Harry Potter jest kulturowym fenomenem i jest jasne, że świat ten cieszy się niesłabnącą miłością. Powstający we współpracy z Warner Bros. Television i J.K Rowling serial Max Original zanurzy się głęboko w każdą z kultowych książek, które fanom nieustannie sprawiają radość przez wszystkie te lata

Za sterami producentki wykonawczej stanie autorka książek o Harrym Potterze, czyli J.K. Rowling. Data premiery serialu nie jest na razie znana. Szacuje się, że pierwszy odcinek fani sagi będą mieli szansę obejrzeć w 2025 roku.

Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu

Główni bohaterowie wraz z reżyserem i producentem Chrisem Columbusem, oraz wieloma innym cenionym członkami obsady, którzy współtworzyli filmy o Harrym Potterze, spotykali się, aby wspólnie świętować dwudziestą rocznicę premiery pierwszego filmu z serii pt. „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”.

Jubileuszowy program specjalny przybliżył zakulisowe historie związane z powstawaniem produkcji, a także, dzięki specjalnie nagranym na tę okoliczność wywiadom i rozmowom między aktorami, zabrał widzów w podróż pełną magii i wspomnień o jednej z najbardziej kochanych filmowych serii wszech czasów. Odcinek dostępny jest na HBO Max

Polecamy również:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *