Strona Główna > Król romantycznych piosenek Eros Ramazzotti prezentuje klip do „Los últimos románticos” [WIDEO]

Król romantycznych piosenek Eros Ramazzotti prezentuje klip do „Los últimos románticos” [WIDEO]

Utwór promuje hiszpańską wersję płyty „Latido Infinito”, która ukazała się 16 września 2022 roku.

Przez ponad 35 lat kariery, Eros Ramazzotti sprzedał 70 mln płyt na całym świecie i zgromadził ponad 2 miliardy streamów. Do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością w Europie, o czym świadczą wyprzedane koncerty.

Do sieci trafił teledysk do utworu, który znalazł się na hiszpańskiej edycji albumu „Battito Infinito”. Eros doskonale wie, jak czarować i od wielu lat robi to z niekwestionowaną skutecznością. Klip możecie zobaczyć poniżej.

Eros Ramazzotti był bardzo zaangażowany w każdy najmniejszy szczegół pracy nad płytą i każdy etap produkcji. Utwory „Gli ultimi romantici” oraz „Eccezionali” Eros dedykuje tym, którzy wciąż wierzą w wartość i nieskończony potencjał miłości samej w sobie. Wśród wszystkich chwytających za serce piosenek, jest sporo miejsca na optymistyczne dźwięki i latynoski pop, chociażby w „Madonna de Guadalupe”, „Ritornare a ballare” i „Sono” z Alejandro Sanzem. Album zamykają pierwszy i jedyny popowy utwór skomponowany przez Maestro Ennio Morricone, „Ogni volta che respiro” i w końcu tytułowy „Battito infinito”

Eros zdecydował się na współpracę z czołowymi gwiazdami włoskiej sceny muzycznej i międzynarodowego kalibru: Michaelem Landau na gitarze oraz Keithem Carlockiem, byłym perkusistą Stinga i Jamesa Taylora.

Dyrektorami kreatywnymi i wizualnymi projektu są Sergio Pappalettera oraz Studio Prodesign. Okładka albumu to zrobione w meksykańskiej studni cenota zdjęcie autorstwa Mario Botty. Resztę fotografi zdjęć wykonał Maki Galimberti.

Polecamy również: