"Mała syrenka": Zobacz pełny zwiastun. Internauci są zachwyceni
Strona Główna > „Mała syrenka”: Do sieci w końcu trafił pełny zwiastun. Internauci są zachwyceni [WIDEO]

„Mała syrenka”: Do sieci w końcu trafił pełny zwiastun. Internauci są zachwyceni [WIDEO]

„Mała Syrenka” wraca na ekrany kin po ponad 30 latach, tym razem w wersji live-action. To kontynuacja trendu zapoczątkowanego przez filmy „Alicja w Krainie Czarów” (2010) i „Czarownica” (2014). Do sieci tarfił oficjalny zwiastun.

Film „Mała syrenka” od samego początku wzbudza wiele kontrowersji. W ostatnim czasie stało się bardzo modne tworzenie filmowych wersji kultowych animacji Disneya. Za nami już premiery „Dumbo”, „Aladyna” i „Króla Lwa”.

Teraz przyszedł czas na kolejny klasyk. Już w tym oku odbędzie się premiera filmu „Mała syrenka”. Do sieci trafił pełny zwiastun produkcji. Film opowiada historię Arie, córki króla Trytona, która marzy o poznaniu świata na powierzchni. Mimo sprzeciwu ojca zawiera pakt z czarownicą Urszulą.

W rolach głównych występują Halle Bailey jako Ariel i Javier Bardem jako król Tryton, a rolę Urszuli zagra Melissa McCarthy.

„Mała syrenka”: oficjalny zwiastun

„Mała syrenka” film: Kiedy premiera?

Za reżyserię filmowej wersji „Małej syrenki” odpowiada Rob Marshall. Scenariusz stworzył Jane Goldman, a muzykę skomponują Alan Menken oraz Lin-Manuel Miranda.

W produkcji wystąpią również  między innymi Noma Dumezweni (Od nowa), Art Malik (Homeland), Awkwafina (Shang-Chi), Jonah Hauer-King (O psie, który wrócił do domu) czy Daveed Diggs (Hamilton).

Film będzie dostępny na platformie Disney+ 26 maja 2023 roku.

„Mała syrenka”: Klasyk Disneya

„Mała Syrenka” z 1989 roku uwiodła widzów piękną animacją i wpadającymi w ucho piosenkami, a historię syrenki o imieniu Ariel, która zakochuje się w księciu Eryku i oddaje swój ogon oraz głos w zamian za parę nóg, znają dzieci i dorośli na całym świecie. Czy filmowej adaptacji uda się powtórzyć ten sukces? Nie wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać nowa „Mała Syrenka”. Miejmy nadzieję, że twórcy posłuchają głosów widzów, którzy krytykowali adaptację „Króla Lwa” za zbyt realistyczne CGI, i zachowają magię oryginalnej animacji.

Polecamy również: