Powstaje serial o Amy Winehouse na podstawie książki "Ratując Amy" » Złote Przeboje - radio, muzyka, wiadomości, quizy
Strona Główna > Powstaje serial o Amy Winehouse na podstawie książki „Ratując Amy”

Powstaje serial o Amy Winehouse na podstawie książki „Ratując Amy”

Trwają prace nad serialem o życiu Amy Winehouse. Poznaliśmy właśnie pierwsze szczegóły!

Informacja ta trafiła do sieci po tym, jak Halcyon Studio kupiło prawa do bestsellerowej książki „Ratując Amy” autorstwa Daphne Barak. Amy Winehouse była znana jako „głos pokolenia” walczącego ze swoimi demonami w oczach opinii publicznej.

Teraz burzliwe życie i kariera piosenkarki, która zmarła w 2011 roku w wieku zaledwie 27 lat, ma zostać przekształcona w ośmioodcinkowy serial telewizyjny, donosi Daily Mail UK.

Serial pokaże trudne relacje Winehouse z rodziną w tym w szczególności z ojcem, jej uzależnienie od narkotyków i alkoholu oraz charakterystyczny głos i talent do pisania piosenek, które sprawiły, że odniosła ogromny sukces.

Chociaż jej kariera była zbyt krótka, Amy była głosem pokolenia i nie możemy się doczekać, aby opowiedzieć jej historię w najbardziej przejmujący możliwy sposób.

– powiedział szef rządu Halcyon Studio, David Ellender (za pośrednictwem MailOnline).

Dziennikarka Daphne Barak trzy lata przed śmiercią Amy Winehouse przeprowadziła serię wywiadów z wokalistką i członkami jej rodziny. Cały proces gromadzenia materiałów zajął jej 6 miesięcy, które spędziła w towarzystwie piosenkarki. Na ich podstawie w 2010 roku powstała książka „Ratując Amy. Historia bez happy endu”. Jest ona zbiorem wywiadów przeplatanych osobistymi przemyśleniami Barack i jej wspomnieniami z czasów, gdy pracowała z Amy.

O życiu i śmierci Amy Winehouse powstały już dwa filmy: „Amy” z 2015 roku w reżyserii Asifa Kapadii oraz „10 Years On” z 2021 roku wyprodukowany przez BBC, który opowiada historię Amy z perspektywy jej rodziców.

Amy Winehouse w ciągu swojego życia wydała tylko dwa albumy, ale to wystarczyło, by na stałe zapisała się w historii muzyki. Wokalistka słynęła z charakterystycznego głosu, który został zakwalifikowany jako kontralt sięgający w górnych granicach do mezzosopranu. Jej debiutancki album „Frank” z 2003 roku odniósł duży sukces i zyskał uznanie krytyków, a następna płyta „Back to Black” (2006) otrzymała aż pięć nagród Grammy. Wielu artystów takich jak Lady Gaga, Florence Welch czy Lana Del Ray przyznało, że Amy utorowała im drogę do sławy. To właśnie dzięki niej wiele niekonwencjonalnych kobiet odniosło sukces w nurcie muzyki pop. Amy walczyła z uzależnieniami od alkoholu i narkotyków oraz z problemami natury psychicznej.

Polecamy również: