Thomas Anders kończy 60 lat! Tego mogliście o nim nie wiedzieć
Strona Główna > Thomas Anders kończy 60 lat! Tego mogliście o nim nie wiedzieć

Thomas Anders kończy 60 lat! Tego mogliście o nim nie wiedzieć

Modern Talking, to niemiecki duet założony w 1983 roku. Jednym z jego wokalistów jest Thomas Anders, który poza byciem piosenkarzem, jest również kompozytorem i producentem muzycznym. Duet zasłynął w latach 80. wykonując utwory w języku angielskim. Dziś w dniu 60. urodziny Thomasa, przygotowaliśmy dla Was pięć faktów z jego życia, o których mogliście nie mieć pojęcia.

Pierwsze kroki na scenie

W wieku 17 lat Thomas Anders wydał swój pierwszy album, którego materiał zebrał podczas występów na lokalnych festynach. Już w szkole podstawowej wykazywał duże zainteresowanie muzyką, później pobierał lekcje gry na fortepianie.

Wsparcie rodziny

Szansę na koncertowanie – do piwa i kiełbaski – Thomas Anders dostał dzięki swemu ojcu, który wówczas był działaczem politycznym na szczeblu samorządowym. Umieszczał syna na różnego rodzaju kiermaszach, by ten mógł obcować ze sceną i widownią już od najmłodszych lat.

Konkurs talentów

Thomas wygrał konkurs młodych talentów zorganizowany przez Radio Luxemburg. Zapoczątkowało to jego karierę na dobre i dało szansę na podpisanie kontraktu z wytwórnią CBS.

Konflikt z żoną

Ówczesna żona artysty, Nora-Isabelle Balling nie przepadała za jego karierą muzyczną w duecie Modern Talking, co w rezultacie wpłynęło na jego rozpad w 1987 roku. Gdy w 1998 roku ponownie zaczęli współpracować, rok później Thomas wziął rozwód.

Kariera aktorska

Thomas Anders ma w swoim dorobku kilka występów aktorskich. Między innymi w 1994 roku grał w mrocznym filmie „Stockholm Marathon”, a także telewizyjnym kryminale „Mühle – Dame – Mord” z 2001 roku.

Polecamy również: