Ojciec chrzestny i weselny muzyk. Ciekawostki o Eltonie Johnie
Strona Główna > Ojciec chrzestny, weselny muzyk, pisarz. Czym zaskoczy was Elton John?

Ojciec chrzestny, weselny muzyk, pisarz. Czym zaskoczy was Elton John?

Elton Hercules John kończy dziś 76 lat. Artysta urodził się 25 marca 1947 roku w Pinner w Wielkiej Brytanii i pozostaje jedną z legend współczesnej muzyki. Oprócz genialnego głosu i charyzmy, skrywa w sobie mnóstwo tajemnic. Z okazji urodzin Eltona Johna mamy dla was niezwykłe ciekawostki z życia piosenkarza!

Elton John to prawdziwa ikona współczesnej muzyki rozrywkowej. Nieprzerwanie od lat 70-tych porywa publiczność, a jego utwory należą do jednych z najlepiej sprzedających się w historii. Ta niezwykła postać łączy w sobie zarówno pasję do muzyki, pisarstwa, jak i społecznikostwa. Co intrygującego kryje w sobie Elton John? Z okazji urodzin piosenkarza przybliżamy wam ciekawostki z jego życia.

Wcale nie Elton, wcale nie John

Choć wszystkim znany jest właśnie pod tym imieniem i nazwiskiem, Elton John przyszedł na świat jako Reginald Kenneth Dwight. Jego rodzice nazywali go Reggie lub Reg, jednak artysta od początku przekonany był o konieczności zmiany danych w dokumentach w celu wykreowania nowej osobowości scenicznej. W ten sposób w 1972 roku swój dotychczasowy pseudonim, który wziął się od imion dwóch zespołowych kolegów zamienił na oficjalne imię i nazwisko, w świetle prawa stając się Eltonem Herculesem Johnem.

Ojciec chrzestny i weselny muzyk. Ciekawostki o Eltonie Johnie
Elton John / fot. YouTube (@Elton John)

Ojciec chrzestny gwiazd

Elton John sam jest ojcem dwójki synów, jednak pośrednio ma pod swoją opieką również dzieci wielu znanych w show-biznesie par. Synami chrzestnymi Eltona są m.in. Brooklyn i Romeo Beckhamowie, a także Sean Lennon czy Damian Hurley. Muzyk łącznie jest przyszywanym tatą dziesiątki sławnych dzieci.

Jego pianina mają osobliwe nazwy

Niektórzy z nas uwielbiają nadawać zwykłym przedmiotom zdecydowanie niezwykłe nazwy. Elton John do tej grupy należy. Większość jego pianin ma swoje wyjątkowe imiona – artysta instrumenty nazywa, składając hołd swoim ukochanym wokalistkom. Jego pianina to m.in. Aretha Franklin, Nina Simone czy Blossom Dearie.

Jest założycielem „Elton John AIDS Foundation”

Elton to międzynarodowa ikona osób LGBT+. Już w latach 70-tych ujawnił się jako osoba biseksualna, by później potwierdzić informacje o swojej homoseksualnści. Dziś jest szczęśliwym ojcem i mężem – w 1993 poznał swojego długoletniego partnera, z którym kilkanaście lat później wszedł w związek małżeński trwający do dzisiaj. Nic więc dziwnego, iż prawa mniejszości seksualnych to dla niego sprawa kluczowa.

Artysta jest założycielem fundacji „Elton John AIDS Foundation”, która zajmuje się szeroko zakrojoną pomocą osobom zarażonym wirusem HIV oraz akcjami profilaktycznymi. Fundacja działa od 1992 roku, a do roku 2014 zebrała łącznie niemal 300 milionów dolarów na pomoc osobom w kryzysie HIV na całym świecie.

Elton John zagra dla ciebie na weselu… za milion dolarów!

To nie żart – istnieje możliwość wynajęcia artysty, aby uświetnił twoją wyjątkową uroczystość weselną. Usłyszeć na żywo hity takie jak „Rocket Man”, „Can You Feel The Love Tonight” czy „Your Song” to marzenie każdego fana twórczości piosenkarza. Jest jednak mały haczyk – Elton zgodzi się wystąpić na twojej imprezie tylko wtedy, jeśli zaproponujesz mu zawrotną kwotę miliona dolarów!

Ojciec chrzestny, weselny muzyk, pisarz. Czym zaskoczy was Elton John?
Elton John na koncercie / fot. YouTube (@ALL ABOUT)

Elton John – artysta wielonarodowy

Choć z pochodzenia jest Brytyjczykiem, swoje życie dzieli między kilka krajów, w których posiada swoje rezydencje. Posiadłości, które należą do jednych z najdroższych domów gwiazd ulokował w Londynie, Nicei i Los Angeles.

Na pianinie gra od dziecka

Pianino to nieodłączny atrybut Eltona, bez którego nie wyobraża sobie dać koncertu. Artysta od dzieciństwa był jednak samoukiem – grać na instrumencie nauczył się w wieku 7 lat, korzystając ze starego pianina swojej babci. Kilka lat później jego talent został dostrzeżony przez Royal Academy of Music, która ufundowała mu specjalne stypendium rozwojowe. Pozostawał uczniem tej szkoły przez 5 lat, tym razem już pod opieką doświadczonych profesorów, by następnie porzucić dalszą edukację w celu rozwoju kariery solowej.

Ojciec chrzestny i weselny muzyk. Ciekawostki o Eltonie Johnie
Elton John / fot. YouTube (@Elton John)

Wcale nie musiał nosić okularów!

Stałym elementem wizerunku piosenkarza są jego ekstrawaganckie okulary. Mówi się, że ma ich nawet tysiąc par! Jako nastolatek postanowił, że staną się one częścią jego scenicznego wyglądu, mimo iż widział bez nich bardzo dobrze. O ironio, po kilkudziesięciu latach występów i ich ciągłego noszenia, jego wzrok faktycznie się pogorszył, dlatego obecnie nosi okulary korekcyjne.

Ojciec chrzestny i weselny muzyk. Ciekawostki o Eltonie Johnie
Elton John / fot. YouTube (@ALL ABOUT)

Napisał muzykę do wielu musicali

Oprócz pracy nad wieloma albumami i tworzenia wielkich radiowych hitów, Elton żywi też ogromną pasję do komponowania muzyki do musicali. W swojej karierze stworzył ścieżkę dźwiękową do sztuk takich jak „Lestat: The Musical”, „Diabeł ubiera się u Prady”, „Aida” czy „Billy Elliot the Musical”.

Elton John – koncerty w 2023

Dzisiejszy jubilat mimo dojrzałego wieku wciąż koncertuje i nie ma zamiaru zwalniać tępa swojej pracy! Obecnie odbywa trasę koncertową po Wielkiej Brytanii, którą następnie rozszerzy o inne kraje europejskie. Jego koncerty zaplanowane są na 2023 i 2024 rok, więc jeśli waszym marzeniem było zobaczenie artysty na żywo – nie wahajcie się, tylko kupujcie bilety na jego show!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *