Ponad 2 tysiące osób zaśpiewało przebój Abby! [WIDEO]
Strona Główna > Ponad 2 tysiące osób zaśpiewało przebój ABBY. Takiego efektu nikt się nie spodziewał! [WIDEO]

Ponad 2 tysiące osób zaśpiewało przebój ABBY. Takiego efektu nikt się nie spodziewał! [WIDEO]

Australijski chór Pub Choir składający się z 2-tysięcznej widowni wykonał cover utworu zespołu ABBA „The Winner Takes It All”. Efekt jest niesamowity. Sami zobaczcie ich występ!

Pub Choir to jedyny w swoim rodzaju chór, który z każdym występem uczy swoją widownię nowej znanej piosenki. Tym razem muzycy z Australii postanowili stworzyć cover zespołu ABBA. 2500 osób zgromadzonych na publiczności, gitara, syntezator i przypominający trąbkę flugelhorn wystarczyło, aby efekt występu był niesamowity. Zobaczcie, jak z przebojem ABBY poradził sobie ten nietuzinkowy zespół!

Pub Choir, czyli najbardziej wyjątkowy chór na świecie

Zespół Pub Choir powstał w 2017 roku, a jego założycielką jest Astrid Jorgensen. Skład grupy sukcesywnie się zmienia – raz na scenie występują pianiści i gitarzyści, innym razem basiści, a nawet i trębacze. Zespół regularnie koncertuje po całej Australii i zawsze gra według tej samej formuły. Liderka Pub Choir, Astrid Jorgensen uczy zgromadzoną publiczność znanego kawałka (wcześniej bywały to utwory m.in. The Cranberries, Radiohead czy The Killers), pokazuje fanom, jak w śpiewie wykorzystywać harmonię, a finalnym efektem jest ich wspólny występ, który nagrywają i publikują w mediach społecznościowych.

Zespół stał się znany po wrzuceniu do sieci coveru utworu Zombie autorstwa The Cranberries (do tej pory zgromadził aż 6 milionów widzów na YouTubie), a ich niedawny występ, w którym wykonali piosenkę Running Up That Hill skomentowała sama autorka hitu, Kate Bush, mówiąc o nim, że jest przepiękny!

Wielki powrót ABBY po 40 latach

Najbardziej znany szwedzki zespół na świecie, ABBA po ponad czterech dekadach przerwy, w listopadzie 2022 roku wydał pożegnalny albumVoyage”. Na krążku znalazły się single takie jak „I Still Have Faith In You” czy „I Can Be That Woman”. Niestety, zespół bynajmniej nie zamierza w ten sposób otworzyć nowego rozdziału w swojej karierze. Członkowie ABBY potwierdzili, iż „Voyage” to ich ostatnia płyta, a koncerty, które zapowiedzieli na 2022 i 2023 rok odbędą się w innowacyjnej formule – zamiast żywych muzyków, na scenie widzowie będą obserwować ich hologramy.

Mimo iż ABBA oficjalnie kończy swoją działalność, pobiła rekord sprzedaży nowej płyty. W ciągu 3 dni od premiery „Voyage” zamówiło aż 80 tysięcy fanów ABBY, a biletów na koncerty sprzedano 250 tysięcy! To się nazywa pożegnanie z przytupem.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *